Zrób sobie dobrze, robiąc dobrze innym!

fot. Monika Szynol

Gdy zbliża się świąteczny czas, wielu z nas często myśli o tych, którzy Boże Narodzenie spędzą samotnie, a pod choinką nie będzie na nich czekał żaden podarek. Pięcioro przyjaciół, mieszkańców kilku miast naszego województwa, postanowiło sprawić, by dzieciaki z sosnowieckiego domu dziecka miały niezapomniane święta. Możesz im w tym pomóc!

„Co ostatnio zrobiłeś dobrego? Nie pamiętasz, krótka pamięć? A może nic? Jesteś egoistą, jak my i wszyscy dookoła? Wyobraź sobie jednak, że nic nie zrobi Ci tak dobrze, jak zrobienie dobrze innym!” piszą żartobliwie organizatorzy na stronie wydarzenia na Facebooku. Ale tutaj żarty się kończą, bo akcja „Zrób sobie dobrze, robiąc dobrze innym!” ma na celu zebranie pieniędzy na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla podopiecznych Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego Pomocy Dziecku i Rodzinie w Sosnowcu. Nie będą to tylko świąteczne prezenty i słodycze, ale także artykuły papiernicze, książki, środki higieniczne, pościele czy ręczniki.

– Akcja jest absolutnie spontaniczna – z ludźmi, z którymi znamy się od początku studiów, wpadliśmy na pomysł, żeby zrobić coś fajnego na święta i komuś pomóc – tłumaczy Paweł Seruga, jeden z organizatorów akcji „Zrób sobie dobrze, robiąc dobrze innym!”. – Stwierdziliśmy, że wszyscy jesteśmy już na tyle odpowiedzialni i rozsądni, żeby coś poprowadzić od początku do końca i że jesteśmy w stanie naszą kreatywność wykorzystać, żeby zrobić akcję, która będzie miała jakikolwiek odzew – dodaje.

Odzew okazał się być dosyć spory, bo w ciągu tygodnia młodym ludziom udało się zebrać już ponad 1 600 zł, a do wydarzenia wciąż dołączają kolejni chętni, by pomóc dzieciakom na święta. Zbiórka pieniędzy potrwa do 14 grudnia, potem organizatorzy zrobią zakupy i obdarują podopiecznych sosnowieckiego domu dziecka. Obiecują też dokładnie ze wszystkiego się rozliczyć. – Zależy nam na tym, żeby wszystko było przejrzyste, żeby nas nikt nie posądził, że próbujemy jakoś skorzystać na akcji w ten czy inny sposób – mówi Seruga.

By przyłączyć się do akcji, wystarczy odwiedzić jej stronę na Facebooku – znajdziecie tam wszystkie niezbędne informacje do wykonania przelewu i bieżące raporty z postępów.

Komentarze