W upalne dni najlepiej nad wodą!

fot. ARAmedia

Wakacje właśnie się rozpoczęły, dlatego warto rozejrzeć się za basenami i kąpieliskami w naszym mieście oraz w okolicy. Zimna woda na pewno działa kojąco w upalne dni, warto jednak sprawdzić, czy nie rozczarujemy się po przyjeździe na miejsce.

Do dyspozycji mieszkańców Mysłowic są dwa kąpieliska: Słupna i Hubertus. Kąpielisko Hubertus, gdzie główną atrakcją jest wyciąg wakeboardowy, cieszy się dużym zainteresowaniem. W ramach wyjaśnień: wakeboard, to dyscyplina sportu, która łączy w sobie kilka innych dyscyplin, takich jak: narty wodne, snowboard i surfing. Cała zabawa polega na ślizganiu się na desce wakeboardowej  po wodzie, trzymając w rękach linę przymocowaną do motorówki, wyciągu na wodzie lub wyciągarki. Dzięki dużej prędkości można wykonywać różne tricki na tafli wody. Dla zainteresowanych organizowane są tam szkolenia cykliczne na każdym poziomie zaawansowania wraz z podstawami freestylu.

Kąpielisko Słupna nareszcie doczekało się otwarcia, jednak kąpiele są jeszcze zabronione, ponieważ trwa badanie wody. W zeszłym roku kąpielisko przeszło gruntowny remont i dzięki temu uzyskało zgodę Sanepidu na otwarcie, które odbyło się z poślizgiem, bo dopiero pod koniec lipca, ale w ramach rekompensaty było czynne jeszcze we wrześniu. Być może w tym roku będzie podobnie. – Zaplanowano, jak co roku, bezpłatne wejścia dla dzieci i młodzieży szkolnej –  informuje Rzecznik Prasowy UM Kamila Szal.

Sezon kąpieli wodnych rozpoczął się także w miastach sąsiednich, do wyboru mamy naprawdę wiele miejsc, gdzie można się ochłodzić i miło spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi. W Katowicach już od maja otwarte są dwa kąpieliska: Bugla i Rolna – obydwa płatne, ale zapewniające liczne atrakcje. Pierwsze posiada 5 basenów, zjeżdżalnię, jacuzzi na 70 osób oraz boiska do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i badmintona, stoły do ping – ponga oraz stolik do gry w szachy – czynne codziennie od 10 do 18, a drugie 2 baseny i duży brodzik ze 100-metrową zjeżdżalnią – czynne na razie tylko w weekendy. Nieczynne jest kąpielisko Zadole z powodu uszkodzonej niecki dużego basenu i brodzika. Fala w Parku Śląskim może pomieścić 4 tys. osób, do dyspozycji są baseny ze sztuczną falą, do skoków, sportowy, szkoleniowy ze zjeżdżalnią i brodzik z wysepką dla dzieci. Wokół basenów rozsypano piasek, który utworzył mini plaże i zastąpił nieprzyjemny beton.

W Jaworznie polecamy Ośrodek Wypoczynkowo-Rekreacyjny Sosina, gdzie można uprawiać sporty wodne, łowić ryby, opalać się na piaszczystej plaży i zagrać w siatkówkę. Dzieci mogą bawić się na placu zabaw, a nad bezpieczeństwem kąpiących czuwa ratownik. Podobnie jest w Pogorii Dąbrowa Górnicza, gdzie dodatkowo znajduje się Centrum Sportów Letnich, Jacht Klub, kompleks boisk i oczywiście ścieżka rolkowo – rowerowa wokół jeziora.

W Sosnowcu można korzystać z otwartych kąpielisk na Sielcu, Niwce oraz Stawikach. Z kolei Park Wodny w Tarnowskich Górach przygotował specjalną promocję na rozpoczęcie wakacji 2013. 29 i 30 czerwca do biletu jednogodzinnego dostaniemy kolejną godzinę za darmo. Dodatkowo odbędą się tam wakacyjne spotkania z jogą, a przez całe lato trwają półkolonie dla dzieci z intensywną nauką pływania.

Komentarze