Akademickie Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej w Mysłowicach

fot. itvm.pl

Między 23 a 30 czerwca szczypiorniści z całej Europy rywalizować będą w Akademickich Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn. Organizatorem imprezy jest Organizacja Środowiskowa AZS Katowice.

Turniej będzie się toczył w trzech najlepszych dla piłki ręcznej halach sportowych regionu:  w Katowicach – Szopienicach, Mysłowicach (Hala Widowiskowo – Sportowa na Bończyku) oraz Chorzowie.

Jest to pierwsza impreza o charakterze międzynarodowym, przyznana Organizacji Środowiskowej AZS Katowice i współorganizowana przez Miasto Katowice. W mistrzostwach weźmie udział 12 zespołów żeńskich oraz 8 zespołów męskich. Polska reprezentowana będzie przez szczypiornistów Politechniki Opolskiej, AWF Katowice i AWF Wrocław. Reprezentacje żeńską stanowić będą zawodniczki WSSP Lublin, AWF Kraków oraz AWF Warszawa.

23 czerwca w Hotelu Diament Park w Katowicach będzie miało miejsce losowanie grup, spotkanie sędziów i konferencja techniczna. Rozpoczęcie turnieju odbędzie się w poniedziałek 24 czerwca. Przez następne trzy dni zawodnicy rozgrywać będą pojedynki grupowe, które wyznaczą ćwierćfinalistów. Czwartek będzie dniem odpoczynku dla szczypiornistów, podczas którego będą mieli możliwość poznać zabytki kultury śląskiej oraz zregenerować siły na decydującą fazę turnieju. Uczestnicy mistrzostw zwiedzą Nikiszowiec oraz zasmakują śląskiej kuchni. W sobotę 29 czerwca drużyny rywalizować będą w spotkaniach półfinałowych. Finały rozgrywek zaplanowane zostały na niedzielę, a zaraz po nich zwycięzcom wręczone zostaną nagrody.

W Mysłowicach odbywać się będzie turniej żeński. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny. Serdecznie  zapraszamy!

Nadesłano przez: Szymon Śleziona
Komentarze