Seniorze, za darmo zaszczep się przeciwko grypie

Do 23 listopada wszyscy mysłowiczanie po sześćdziesiątym roku życia mogą zaszczepić się przeciwko grypie zupełnie za darmo. Warto skorzystać z tej możliwości, zwłaszcza, że sezon jesienno-zimowy już się rozpoczął.

Profilaktyczny program ruszył 1 września i potrwa do 23 listopada lub do wyczerpania szczepionek, ponieważ ich ilość jest ograniczona. Każdy chętny senior może odwiedzić jedną z przychodni Unii Brackiej w naszym mieście. Ich adresy dostępne są na plakacie poniżej. Szczepienia wykonywane są od poniedziałku do piątku w godz. 8-18.

– Program profilaktycznych szczepień ochronnych dla mieszkańców Mysłowic został sfinansowany ze środków urzędu miasta. Dzięki niemu większa liczba mysłowiczan ma możliwość zaszczepienia się przeciw grypie, a tym samym zabezpieczenia się przed jej powikłaniami – informuje Agnieszka Trzcionka z zespołu ds. marketingu Unii Brackiej. – Program skierowany został do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia, ponieważ to one należą do grupy największego ryzyka, zagrożonej wystąpieniem powikłań pogrypowych takich, jak zapalenie płuc, oskrzeli, ucha, zaburzenia pracy serca oraz wiele innych – dodaje.

Komentarze