Bezpłatna mammografia już w sierpniu

Bezpłatna mammografia już w sierpniu

24 sierpnia do Mysłowic już po raz kolejny przyjedzie mammobus, który zaparkuje obok marketu Kaufland przy ul. Chopina 1. Mysłowiczanki w wieku 50-69 lat będą mogły bezpłatnie przebadać swoje piersi pod kątem nowotworu.

1% kobiet w wieku 50-69 lat choruje na raka piersi. Dlatego należy systematycznie wykonywać badania profilaktyczne: co dwa lata lub co dwanaście miesięcy w przypadku wskazań genetycznych. Takie są zalecenia „Programu profilaktyki raka piersi” finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Mammografia to najbardziej skuteczna metoda wykrywania raka piersi u kobiet powyżej czterdziestego roku życia. Pozwala wykryć zmianę wielkości już 3 mm, czyli ziarnka pieprzu. – Badania mammograficzne przeprowadza wyspecjalizowany w skryningu (badaniach przesiewowych) personel medyczny. Zdjęcia oceniane są zawsze niezależnie przez dwóch, a nawet trzech lekarzy radiologów, którzy specjalizują się w mammografii. Rzetelność oceny gwarantuje porównanie z obrazami z poprzednich badań. Wynik przesyłany jest drogą pocztową w ciągu piętnastu dni od daty wykonania badania – informuje Anna Niemirska z LuxMed Diagnostyka.

Na badanie nie trzeba mieć skierowania, wystarczy zarejestrować się, dzwoniąc pod numer 58 666 24 44 lub wypełniając formularz na www.mammo.pl. Zabierzcie ze sobą klisze i wyniki poprzednich badań mammograficznych.

Bezpłatna mammografia już w sierpniu

Bezpłatna mammografia już w sierpniu

Komentarze