Poprzez Minecrafta zawalczą o psie życia

fot. mat. prasowe

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. rozpoczęła kampanię edukacyjną poruszającą problem porzucania psów przy drogach. Trzonem akcji jest konkurs adresowany do graczy Minecrafta, których wirtualne historie mają pomóc kreować odpowiedzialną i humanitarną postawę wobec zwierząt.

Kampania ruszyła właśnie teraz, ponieważ ferie zimowe, podobnie jak wakacje, to czas, kiedy przypadków porzucania czworonogów przy drogach jest najwięcej. Aby zwrócić uwagę na to negatywne zjawisko, zarządca autostrady A4 postanowił nagłośnić je, używając w tym celu popularnej gry. Konkurs „Gra o psieżycie” polega na stworzeniu wirtualnej historii w Minecrafcie, która opowiada o tym problemie. –  Kampanię kierujemy do młodych ludzi, bo to często na ich życzenie pies staje się nowym domownikiem. Zdarza się, że jest nieprzemyślanym prezentem, np. gwiazdkowym, który szybko przytłacza ilością obowiązków albo staje się przeszkodą w obliczu wyjazdu na ferie. Pozbywanie się psów w okrutny sposób, poprzez wyrzucanie ich z samochodów czy zostawianie przy drogach, to realny problem, który w naszej kampanii przenosimy do świata wirtualnego. Korzystając z potężnego potencjału komunikacyjnego gry Minecraft oraz odwołując się do wrażliwości dzieci i młodzieży, mamy szansę trafić z naszym przekazem również do ich rodziców. Celem konkursu jest pokazanie w kreatywny sposób odpowiedzialności, z jaką wiąże się posiadanie psa, i to jak być dla zwierząt po ludzku dobrym – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy SAM S.A.

Do akcji włączyli się znani youtuberzy i gracze Minecrafta: MagdalenaMariaMonika, RoxMb oraz Vertez. Na ich stronach można zobaczyć, jak zachęcają do wzięcia udziału w konkursie. Zapowiedzi mają już w sumie blisko pół miliona odsłon, a do organizatora konkursu wpływa codziennie kilkadziesiąt prac. Autorzy najlepszych historii spotkają się z gwiazdami Minecrafta podczas finału kampanii, który odbędzie się w marcu. Nagrodami są: profesjonalny fotel gamingowy oraz zestawy oryginalnych gadżetów z podpisami gwiazd Minecrafta.

– Zaangażowałem się w tę kampanię, ponieważ sam jestem posiadaczem zwierzaka i nie mogę sobie nawet wyobrazić, że mógłbym go porzucić i to w tak okrutny sposób. Cel akcji jest dla mnie bardzo ważny, dlatego chcę uczulić innych na takie sytuacje. Zachęcam, żeby przyłączyć się do nas i wziąć udział w konkursie, bo to nie tylko dobra zabawa, ale też istotna kwestia dla nas wszystkich – podkreśla RoxMb.

Chcąc wziąć udział w konkursie, należy stworzyć trzyminutowy film na swoim kanale w serwisie Youtube w trybie niepublicznym, a następnie przesłać link do filmu poprzez formularz zamieszczony na stronie kampanii. Znajdziecie tam również regulamin oraz pozostałe szczegóły. Prace można nadsyłać do 25 lutego, a ogłoszenie wyników nastąpi 4 marca.

Komentarze