Nabór do przedszkoli. Co powinniśmy wiedzieć?

fot. unsplash.com

W marcu rusza rekrutacja do mysłowickich przedszkoli na rok szkolny 2018/2019. Jeśli wasze dzieci są w wieku przedszkolnym, zapoznajcie się z poniższymi informacjami.

5 marca rozpocznie się elektroniczny nabór. Na www.myslowice.przedszkola.vnabor.pl pojawi się formularz zgłoszeniowy, który pozwoli zapoznać się z ofertą każdego mysłowickiego przedszkola, a także umożliwi zapisanie dziecka do wybranej placówki. Zakończenie rekrutacji zaplanowano na 20 marca. Następnie komisja rekrutacyjna zweryfikuje nadesłane wnioski i ogłosi listę kandydatów zakwalifikowanych. Wtedy rodzice będą mogli potwierdzić za pomocą pisemnego oświadczenia, że chcą zapisać dziecko do przedszkola. W połowie kwietnia odbędzie się rekrutacja uzupełniająca.

Dzieci kontynuujące wychowanie przedszkolne w dotychczasowej placówce nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice składają jedynie deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w terminie siedmiu dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego.

Szczegółowe informacje oraz terminy rekrutacji dostępne są tutaj.

Komentarze