„Wtorki z JPK_VAT” także w grudniu

fot. foter.com

Coraz więcej przedsiębiorców zgłasza się do mysłowickiego urzędu skarbowego, by zasięgnąć informacji o czekających ich od początku przyszłego roku zmianach w prowadzeniu ewidencji podatku VAT. W związku z tym placówka przedłuża cykl spotkań „Wtorki z JPK_VAT” także na grudzień.

– W trakcie spotkań informacyjnych z przedsiębiorcami 5, 12 i 19 grudnia omówimy terminy, strukturę, tworzenie Jednolitego Pliku Kontrolnego oraz obsługę aplikacji Klient JPK 2.0 – wylicza Agnieszka Patałąg z Urzędu Skarbowego w Mysłowicach. Szczegółowe informacje znajdziecie na plakacie poniżej.

Podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, od 1 stycznia 2018 r. będą mieć obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT. Swój rejestr sprzedaży i zakupów VAT będą przesyłać do resortu finansów jako JPK dla potrzeb VAT. – JPK_VAT  to po prostu zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. To przełożenie ewidencji na pewien schemat, który funkcjonuje wśród wszystkich podatników w jednolity sposób. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni, nawet jeśli podatnik rozlicza się kwartalnie – tłumaczy Patałąg.

Mikroprzedsiębiorcy, bo to właśnie oni dołączą z początkiem przyszłego roku do grona użytkowników JPK, mogą liczyć na pomoc resortu finansów w wypełnianiu nowego obowiązku. Na nowej odsłonie strony www.jpk.mf.gov.pl znajdą m.in. bezpłatne i bezpieczne narzędzia do utworzenia i wysłania JPK_VAT, dowiedzą się, krok po kroku, jak przygotować, podpisać, w tym jak założyć bezpłatny profil zaufany eGo, i przesłać gotowe pliki do administracji skarbowej.

Więcej informacji: www.jpk.mf.gov.pl, 801 055 055, 22 330 03 30.

Plakat US

Komentarze