Ryż potrzebny na już

fot. freeimages.com

Nie sucha czy mokra karma w puszkach, a najzwyklejszy biały ryż – to teraz produkt pierwszej potrzeby w mysłowickim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Jeśli w waszych szafkach lub spiżarniach zalegają kartoniki czy torebki z ryżem, przynieście je do przytuliska przy Sosnowieckiej 16.

– Zbliża się zima, temperatura w nocy drastycznie spada. W związku z tym zaczęliśmy dokarmiać psy ciepłymi posiłkami. Stąd nasza prośba. Ryż jest lekkostrawny i uchroni naszych podopiecznych przed sensacjami żołądkowymi. W połączeniu z mokrą karmą daje pożywny posiłek, który w te zimne dni i noce ogrzeje brzuszki naszych psiaków – tłumaczą wolontariusze schroniska. I dodają, że w placówce wciąż brakuje legowisk, zabawek typu kong dla większych psów, miękkich kołnierzy weterynaryjnych, ubranek pooperacyjnych, podkładów medycznych, leków i suplementów. Te ostatnie można jednak przekazywać dopiero po konsultacji z weterynarzem schroniska.

Na facebookowym profilu Wolontariat na rzecz potrzebujących zwierząt z Mysłowic możecie śledzić informacje o podopiecznych schroniska i jego bieżących potrzebach.

Komentarze