Mammobus w grudniu wraca do Mysłowic

fot. Lux Med Diagnostyka

We wtorek 5 grudnia w sąsiedztwie marketu Kaufland przy ul. Chopina 1 po raz ostatni w tym roku stanie mammobus, w którym mysłowiczanki w wieku 50-69 lat będą mogły bezpłatnie przebadać swoje piersi pod kątem nowotworu. Zapisy trwają!

– Niespełna 39% uprawionych pań zgłosiło się w tym roku na badania mammograficzne w ramach „Populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi” nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50-69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania – tłumaczy Anna Niemirska z Lux Med Diagnostyka. – Mimo iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu – dodaje dr Małgorzata Cymerman. – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

Badanie jest bezpłatne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które nie leczą się onkologicznie i jednocześnie w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonanej mammografii lub otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie (rak piersi wśród członków rodziny, mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2) i nie poddały się badaniu w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Nie jest też potrzebne skierowanie lekarskie. Wystarczy się zarejestrować, dzwoniąc pod numer 58 666 2444 lub wypełniając formularz na www.mammo.pl/formularz. – Ponieważ istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników, prosimy o przyniesienie ze sobą klisz i wyników poprzednich mammografii – mówi dr Cymerman.

Plakat Lux Med Diagnostyka

Plakat Lux Med Diagnostyka

Komentarze