Trwa akcja „Znicz 2017”. Będą zmiany w organizacji ruchu

fot. Pixabay

27 października na terenie całego kraju rozpoczęła się co roczna akcja „Znicz”, która potrwa do 2 listopada. W tym czasie policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole, aby zapewnić należyte bezpieczeństwo wszystkim, którzy odwiedzą cmentarze. W związku z tym zaplanowali też zmiany w organizacji ruchu.

Najbliższe dni to czas, kiedy w okolicach cmentarzy pojawi się mnóstwo samochodów i pieszych, dlatego mysłowicka drogówka podjęła decyzję o zmianie organizacji ruchu w Brzezince. Na ul. Cmentarnej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od ul. Piaskowej aż do cmentarza. Zmiany te będą obowiązywać 1 listopada w godz. 6-22. Należy pamiętać, że akcja „Znicz” to także wzmożone kontrole trzeźwości.

Policja apeluje również, aby w okresie ciszy i zadumy zachować szczególną ostrożność. Ten czas jest często wykorzystywany przez złodziei, dlatego stróże prawa odradzają zabieranie ze sobą dużych ilości gotówki lub cennych przedmiotów. Zatłoczone cmentarze to idealne miejsca kradzieży dla kieszonkowców.

O tym, jak do czwartku kursować będą autobusy i tramwaje, przeczytacie natomiast tutaj.

Komentarze