Plakat UM

Już dziś ruszają zapisy na testy przesiewowe wykrywające boreliozę. Miasto sfinansuje wykonanie 1 200 takich testów. Aby zgłosić chęć wzięcia udziału w badaniu, wystarczy skontaktować się z realizatorem programu, jedną z przychodni fundacji Unia Bracka, i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Program skierowany jest do osób zameldowanych na terenie Mysłowic i realizowany będzie w latach 2017-2019. Mogą z niego skorzystać osoby powyżej 10. roku życia.

Badania wykonywane będą w następujących przychodniach:

  • Przychodnia Bracka Mysłowice, ul. Świerczyny 5, tel. 32 222 37 31,
  • Przychodnia Bracka na Chopina, ul. Chopina 54, tel. 32 225 02 21,
  • Przychodnia Bracka Wesoła, ul. Osmańczyka 4, tel. 32 223 92 86.

W ramach projektu planuje się wykonanie 1 000 przesiewowych badań testem Elisa oraz, w przypadku wyniku pozytywnego lub wątpliwego, 200 testów metodą Western Blot. Akcja zakłada zorganizowanie otwartych spotkań edukacyjnych dla mieszkańców miasta, podczas których poruszone zostaną tematy związane z boreliozą, kleszczowym zapalenie mózgu oraz innymi chorobami odkleszczowymi, profilaktyką, możliwością zastosowania efektywnych i bezpiecznych szczepionek przeciwko KZM, rozpoznaniem, leczeniem, rokowaniem. Wyświetlony zostanie także film instruktażowy z zakresu usuwania kleszcza. Ponadto na czas trwania programu uruchomiona została skrzynka mailowa, za pośrednictwem której mieszkańcy mogą wysyłać zapytania i uzyskać pomoc związaną z chorobami odkleszczowymi: borelioza@uniabracka.pl.

Całkowity koszt realizacji zadania to ponad 270 tys. zł w całości pokrywany z budżetu miasta.

Nadesłano: UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię