Już po raz czwarty najstarsi mysłowiczanie będą mogli bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie. Tym razem z tej możliwości skorzystają seniorzy nie od 65., a od 60. roku życia.

– Na wniosek mieszkańców i członków Mysłowickiej Rady Seniorów w tym roku obniżony został wiek osób, które mogą za darmo zaszczepić się przeciw grypie, z 65 do 60 lat – mówi rzecznik prasowy magistratu Kamila Szal. – Program rozpocznie się 1 września. Wystarczy z dowodem osobistym zgłosić się do jednej z trzech Przychodni Brackich w Mysłowicach. Zainteresowane osoby proszone są o uprzedni kontakt z przychodnią – dodaje. Tegoroczna pula środków, czyli 42 tys. zł, wystarczy na zaszczepienie nawet 1 300 osób.

O tym, gdzie i kiedy będą się odbywać szczepienia, dowiecie się z plakatu poniżej. – Tegoroczna akcja bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla seniorów to już czwarta edycja. W poprzednich latach z tej możliwości skorzystało blisko 2 400 mysłowiczan powyżej 65. roku życia, a z budżetu miasta przeznaczono na ten cel niespełna 70 tys. zł – podsumowuje Szal.

Szczepienia zaplanowane są od 1 września do 24 listopada lub do wyczerpania liczby szczepionek.

Plakat UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię