Ulgi dla właścicieli zabytkowych budynków: spotkanie informacyjne

fot. Pixabay
fot. Pixabay

Od przyszłego roku właściciele budynków mieszkalnych zlokalizowanych na terenie historycznego układu urbanistycznego Mysłowic lub obiektów wpisanych do wojewódzkiego rejestru zabytków będą mogli uzyskać zwolnienie z podatku od nieruchomości. O tym, jak skorzystać z ulg, będą mieli szansę dowiedzieć się w najbliższą środę podczas spotkania informacyjnego w Mysłowickim Ośrodku Kultury.

– Tą możliwością objęte są budynki mieszkalne lub ich części, w których wykonano remont frontowej ściany albo fasady wraz z co najmniej jedną elewacją. Warunkiem uzyskania ulgi w przyszłym roku jest zakończenie prac inwestycyjnych do końca roku bieżącego. Ostatecznym terminem wykonania remontu jest 31 grudnia 2018 r. – tłumaczy rzecznik prasowy magistratu Kamila Szal.

17 maja urząd miasta organizuje spotkanie informacyjne w sprawie sposobu, trybu i zasad udzielania ulg w zakresie zwolnienia z podatku od nieruchomości, na które zaproszone są podmioty posiadające prawo do ubiegania się o udzielenie tej pomocy. Spotkanie odbędzie się o godz. 17 w MOK przy ul. Grunwaldzkiej 7.

Więcej na temat ulg przeczytacie tutaj. Osoby zainteresowane uzyskaniem dokładnych informacji proszone są o kontakt z wydziałem rozwoju miasta pod numerem telefonu 32 317 11 05 lub pod adresem e-mail p.juroszek@um.myslowice.pl.

Komentarze