PUP: są środki na staże, szkolenia i własną działalność

fot. Pixabay
fot. Pixabay

Jeśli nie skończyłeś jeszcze 30 lat, ale bezowocnie szukasz pracy, to może być propozycja właśnie dla ciebie. Powiatowy urząd pracy ogłosił nabór kandydatów na szkolenia i staże oraz wniosków o dofinansowanie do podejmowanej działalności gospodarczej. Sprawdź, czy spełniasz wszystkie kryteria!

– Grupę docelową projektu stanowią bezrobotni do 29 roku życia (przed dniem 30 urodzin) zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mysłowicach z ustalonym drugim lub w uzasadnionych przypadkach pierwszym profilem pomocy. Muszą to być osoby, które nie pracują, nie uczą się w trybie stacjonarnym oraz nie uczestniczyły w szkoleniu finansowanym ze środków publicznych w ciągu ostatnich czterech tygodni. Projekt kierujemy również do osób długotrwale bezrobotnych oraz niepełnosprawnych spełniających powyższe kryteria – tłumaczy Magdalena Maj, specjalistka ds. programów w PUP.

W ramach trzeciej edycji projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w mieście Mysłowice” bezrobotni mogą liczyć na staże, szkolenia i środki na założenie własnej firmy. W obecnym roku z takich form wsparcia będzie mogło skorzystać 97, a w przyszłym 87 osób.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 32 223 16 09 lub w siedzibie urzędu. Regulaminy i terminy składania wniosków są dostępne na www.myslowice.praca.gov.pl.

Komentarze