PUP: są środki na staże, szkolenia i własną działalność

fot. Pixabay

Jeśli nie skończyłeś jeszcze 30 lat, ale bezowocnie szukasz pracy, to może być propozycja właśnie dla ciebie. Powiatowy urząd pracy ogłosił nabór kandydatów na szkolenia i staże oraz wniosków o dofinansowanie do podejmowanej działalności gospodarczej. Sprawdź, czy spełniasz wszystkie kryteria!

– Grupę docelową projektu stanowią bezrobotni do 29 roku życia (przed dniem 30 urodzin) zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mysłowicach z ustalonym drugim lub w uzasadnionych przypadkach pierwszym profilem pomocy. Muszą to być osoby, które nie pracują, nie uczą się w trybie stacjonarnym oraz nie uczestniczyły w szkoleniu finansowanym ze środków publicznych w ciągu ostatnich czterech tygodni. Projekt kierujemy również do osób długotrwale bezrobotnych oraz niepełnosprawnych spełniających powyższe kryteria – tłumaczy Magdalena Maj, specjalistka ds. programów w PUP.

W ramach trzeciej edycji projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w mieście Mysłowice” bezrobotni mogą liczyć na staże, szkolenia i środki na założenie własnej firmy. W obecnym roku z takich form wsparcia będzie mogło skorzystać 97, a w przyszłym 87 osób.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 32 223 16 09 lub w siedzibie urzędu. Regulaminy i terminy składania wniosków są dostępne na www.myslowice.praca.gov.pl.

Komentarze