A4: zmiana organizacji ruchu w rejonie węzła Mysłowice

fot. UM Mysłowice

Jak informuje Stalexport Autostrada Małopolska S.A., w nocy z 26 na 27 stycznia nastąpi całkowita likwidacja tymczasowej organizacji ruchu na jezdni w kierunku Krakowa w rejonie węzła Mysłowice.

Od 30 stycznia do 2 lutego prowadzone będą prace związane z montażem oświetlenia pod mostem nad autostradą, które będą wymagać wprowadzenia krótkotrwałej zmiany organizacji ruchu. 30 stycznia nastąpi zatem zamknięcie lewego pasa jezdni w stronę Katowic, 1 lutego prawego pasa jezdni w stronę Katowic, a 2 lutego prawego pasa jezdni do Krakowa.

Ponadto na początek lutego zaplanowano zamknięcie pasa awaryjnego jezdni w kierunku Krakowa w rejonie węzła Mysłowice.

Rozbudowa węzła Mysłowice znajdującego się na autostradzie A4 relacji Katowice-Kraków rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego,

a zakończy w maju tego roku. Obecnie węzeł umożliwia zjazd z autostrady A4 z kierunku Katowic i Krakowa na ul. Obrzeżną Zachodnią jedynie w kierunku północnym. W ramach inwestycji po północnej stronie autostrady zostanie wybudowane rondo, natomiast po południowej skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Umożliwi to zjazd z autostrady z kierunku Krakowa i Katowic do dzielnic południowych Mysłowic, jak również wjazd na autostradę z tych dzielnic w kierunku Krakowa i Katowic.

Komentarze