Twórz historię z Górnikiem 09!

Plakat Górnika 09

Górnik 09 Mysłowice to jeden z najstarszych klubów piłkarskich w Polsce. Nowy prezes, a jednocześnie wydawca „Gazety Mysłowickiej” Łukasz Granek wraz z zarządem stara się, żeby jego historia nie zakończyła się przedwcześnie.

Niedawno Kocina ogłosiła nabór do wszystkich grup młodzieżowych. Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko współtworzyło legendę Mysłowic, nie wahaj się przyprowadzić je na trening. Pod okiem wykwalifikowanych trenerów z pewnością rozwinie się piłkarsko.

Grupy młodzieżowe

Opiekunowie czekają nie tylko na chłopców, ale też na dziewczynki, które chciałyby uprawiać piłkę nożną. Za Kociną przemawia fakt, że w zeszłym roku dwie grupy młodzików pod wodzą trener Pauli Wachulec wywalczyły awans do wyższych klas rozgrywkowych. Pamiątkowe medale oraz puchar za zwycięstwo ufundował wtedy Henryk Nowok, który zaangażował się w wspieranie Górnika 09. Piłkarskie bramy stoją otworem przed każdym treningiem. Najstarsze roczniki 1998-2001 trenuje legenda klubu Jerzy Wijas. 17-krotny reprezentant Polski, a zarazem wychowanek klubu z ul. Gwarków chętnie odpowie na pytania pod numerem telefonu 513 736 036. Roczniki 2002-2004 prowadzi wyżej wspomniana Paula Wachulec (kontakt: tel. 798 445 121), a z najmłodszymi rocznikami 2005-2009 pracuje Hubert Wilk (kontakt: tel. 514 457 977).

Sytuacja sportowa

Drużyna seniorów po dwóch trzecich sezonu V-ligowych zmagań zajmuję ósmą lokatę w tabeli. Tylko katastrofa mogłaby zabrać spokojny ligowy byt Górnikowi 09. Ale jak przyznaje sam prezes, pierwsze pół roku nowy zarząd dał sobie na uporządkowanie spraw związanych z klubem, by od następnego sezonu ruszyć pełną parą i być może włączyć się do walki o awans klasę wyżej. Grupy młodzieżowe radzą sobie bardzo dobrze pomimo braku pieniędzy. Największe postępy, które widać gołym okiem, czynią podopieczni Pauli Wachulec, którzy z końcem poprzedniego sezonu awansowali klasę rozgrywkową wyżej. Inne grupy wcale od nich nie odstają.

Podziękowania dla sponsorów

Zarząd Kociny pragnie podziękować w pierwszej kolejności Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Mysłowicach, bez którego nie udałby się remont znajdującej się w opłakanym stanie szatni. Teraz młodzi adepci piłkarscy i drużyna seniorów mogą przynajmniej korzystać z godziwych warunków sanitarnych, z którymi wcześniej był problem. Podziękowania płyną także w stronę sponsorów, którzy wspierają klub finansowo bądź rzeczowo. Z Mysłowic są to: Wampol, Bepema Meble i Salon Fryzjerski Henryka Nowoka. W pomoc zaangażowały się też firmy z miast ościennych: MB Eko z Sosnowca oraz Reflex z Katowic, której prezes Krzysztof Nowak ufundował stroje sportowe dla zespołu juniorów. Partnerem technicznym, który wspiera Górnika 09 sprzętem sportowym, została mysłowicka firma Olimp. Opiekę medyczną w czasie meczów sprawuje Izabela Żokowska z Med-Pol, zaś o przygotowanie medyczne i zdrowie zawodników dba Krzysztof Skibiński z Gabinetu Rehabilitacji Rehamed. Zarząd dziękuje również rodzicom dzieci i młodzieży, która trenuje w klubie, za pomoc i ofiarowanie swojego cennego czasu na rzecz Kociny.

Ty też możesz pomóc Kocinie

Nowi włodarze Górnika 09 proszą o dalszą pomoc w ratowaniu klubu. Można zaangażować się na wiele sposobów: pomóc w dbaniu o zaplecze sportowe, brać udział w promocji działalności klubu bądź zwykłym rozwieszaniu plakatów zachęcających do przyjścia na stadion. Najważniejsze jest jednak ciągle wsparcie finansowe. Tutaj ukłon w stronę miejscowych przedsiębiorców. Za symboliczną kwotę ofiarowaną na rzecz klubu można uzyskać doskonałe pole do rozreklamowania swojej działalności. A wszystko po to, żeby dzieci, które kochają piłkę nożną, mogły się w niej dalej doskonalić, tylko że w lepszych warunkach.

Zaproszenie na festyn

23 maja Kocina rozegra derbowy pojedynek z Pogonią Imielin. Przed meczem odbędzie się festyn rodzinny, z którego dochód zostanie przeznaczony na wyjazd niepełnosprawnego mysłowiczanina Radka Kwietniewskiego na Mistrzostwa Świata w armwrestlingu oraz na potrzeby klubu. Poprzednia spontaniczna akcja wypadła bardzo dobrze. Na stadionie przy ul. Gwarków pojawiło się prawie 500 kibiców. W programie kolejnego przedsięwzięcia znajdą się m.in.: możliwość przejażdżki na maszynach Motocyklowych Mysłowic, zajęcia dla dzieci i dorosłych ze Studiem Tańca iFly, animacje z Mysłowickim Ośrodkiem Kultury, malowanie emocjonalne z Adamem Plackowskim i Auto Złomem Damar, kule wodne dla najmłodszych czy stragany z pysznościami: watą cukrową, popcornem, langoszami, krupniokami i kiełbaską z grilla. 23 maja, godz. 12, stadion Kociny przy ul. Gwarków 13. Wstęp wolny!

Komentarze