Podaruj 1% i zostań Lokalnym bohaterem

Gdy zbliża się okres rozliczeń podatkowych, władze miasta startują z kampanią zachęcającą do zostawienia 1% swojego podatku właśnie w Mysłowicach. Nie inaczej jest i w tym roku.

Drodzy mieszkańcy,

kończy się rok podatkowy i po raz kolejny pojawia się przed nami możliwość dokonania odpisu 1% naszego podatku.

Wzorem lat ubiegłych zachęcam Państwa, aby i tym razem odpisy 1% trafiły do organizacji pożytku publicznego, które działają na rzecz naszej lokalnej społeczności.

Dzięki tej pomocy miejskie fundacje i stowarzyszenia mogłyby uzyskać dodatkowe pieniądze, przy użyciu których byłyby w stanie zrealizować wiele cennych inicjatyw z takich dziedzin, jak: pomoc niepełnosprawnym, rozwój sportu, kultury czy ciekawe przedsięwzięcia turystyczne.

Dlatego podobnie jak rok temu proponuję, aby pieniądze z podatków dochodowych pracowały dla organizacji bądź osób mieszkających i działających w naszym mieście. Niech będzie to element dobrze pojmowanego lokalnego patriotyzmu – daru, który nic przecież nas nie kosztuje.

To tak wiele przy tak niewielkim geście. Zostawmy pieniądze w naszym mieście – pomnóżmy dobro wokół siebie, budując w ten sposób naszą lokalną tożsamość.

Warto myśleć lokalnie, dlatego zachęcam, aby każdy z Państwa został „Lokalnym bohaterem”.

Edward Lasok

Prezydent Miasta Mysłowice

Plakat prezentujący mysłowickie organizacje pożytku publicznego, na które można przekazać swój 1% podatku, znajdziecie tutaj.

Źródło: UM Mysłowice

Komentarze