Komunikacja miejska w okresie świątecznym

fot. ARAmedia

W okresie świąteczno-noworocznym komunikacja autobusowa i tramwajowa organizowana przez KZK GOP Katowice na terenie naszego miasta będzie funkcjonowała według przedstawionych poniżej zasad.

22, 23, 29 i 30 grudnia (poniedziałki i wtorki w okresie zimowej przerwy świątecznej w szkołach) obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni robocze: szkolne i w ferie/w ferie i w wakacje/w ferie – zgodnie z założeniami rozkładów jazdy poszczególnych linii.

24 grudnia obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w Wigilię, czyli w soboty, ze zjazdami od ok. godz. 18 (zgodnie z założeniami rozkładów jazdy poszczególnych linii). W nocy z 24 na 25 grudnia będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w Wigilię dla autobusów i tramwajów wykonujących kursy nocne.

25 grudnia obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w niedziele i święta, z uwzględnieniem następujących wyjątków (zgodnie z założeniami rozkładów jazdy poszczególnych linii): nie będą kursowały linie autobusowe nr: 26, 106, 219, a według rozkładów jazdy na 25 grudnia będą kursowały linie  tramwajowe nr: 14 i 26 oraz autobusowa nr 292.

26 grudnia obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w niedziele i święta, jedynie linie tramwajowe nr: 14 i 16 będą kursowały według rozkładów na 26 grudnia.

27 grudnia obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w soboty, a 28 grudnia w niedziele i święta.

31 grudnia obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w Sylwestra, czyli w soboty, ze zjazdami od ok. godz. 20 (zgodnie z założeniami rozkładów jazdy poszczególnych linii), z uwzględnieniem następujących wyjątków: w nocy z 31 grudnia 2014 r. na 1 stycznia 2015 r. będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w Sylwestra dla autobusów i tramwajów wykonujących kursy nocne.

1 stycznia obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w niedziele i święta, z uwzględnieniem następujących wyjątków (zgodnie z założeniami rozkładów jazdy poszczególnych linii): nie będzie kursowała linia autobusowa nr: 219, a według rozkładów jazdy ważnych w dniu 1 stycznia będą kursowały linie tramwajowe nr: 14 i 26 oraz autobusowa nr: 292.

2 stycznia obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w soboty, 5 stycznia w dni robocze, a 6 stycznia w niedziele i święta.

Źródło: UM Mysłowice

Komentarze