Podatki bez podwyżek

fot. UM Mysłowice

Nie będzie podwyżki podatków od nieruchomości i środków transportowych w Mysłowicach w przyszłym roku. Utrzymane zostaną również zwolnienia z podatku od nieruchomości. Propozycje prezydenta Edwarda Lasoka zaakceptowała na październikowej sesji rada miasta.

– Wprawdzie w obwieszczeniu ministra finansów zawarto górne granice stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych, ale podobnie jak w roku ubiegłym, w którym również nie proponowałem zmian, tak i w tym nie widzę ku temu potrzeby. Czas odpocząć od podwyżek – mówi Edward Lasok.

Po szczegółowej analizie uznano, że wpływy do budżetu będą wystarczające, nie będzie zatem podwyżki np. o wskaźnik inflacji. Podobnie będzie z podatkami od środków transportowych. Prezydent Mysłowic również w tym przypadku zaproponował pozostawienie stawek na dotychczasowym poziomie. – Na szczęście nie mamy w Mysłowicach tendencji przerejestrowywania pojazdów do innych gmin ze względu na wysokość podatków. Jesteśmy konkurencyjni w porównaniu z okolicznymi miastami – tłumaczy prezydent.

W stosowanych stawkach podatków Mysłowice podobnie jak niektóre okoliczne miasta plasują się na średnim poziomie.

Nadesłano przez: UM Mysłowice
Komentarze