Bezpłatne szczepienia dla seniorów

fot. Unia Bracka

Już od 5 września każda osoba mieszkająca w naszym mieście, która ukończyła 65 rok życia, będzie mogła skorzystać z bezpłatnego szczepienia przeciwko grypie. Szczepienia będą wykonywane w trzech przychodniach fundacji Unia Bracka zlokalizowanych w Mysłowicach.

Zanim nadejdą jesienne chłody i deszczowa pogoda, warto pomyśleć o zabezpieczeniu się przed grypą i jej następstwami, takimi jak zapalenie płuc, oskrzeli, ucha czy zaburzenia pracy serca. Szczepienie przeciwko grypie to niekłopotliwy i łatwy sposób na uniknięcie grypy, a nawet ciężkich zachorowań. W grupie największego ryzyka wystąpienia powikłań pogrypowych znajdują się małe dzieci, seniorzy oraz osoby cierpiące na choroby układu oddechowego, sercowo-naczyniowego oraz  cukrzycę.

Program „Szczepienia przeciwko grypie osób po 65 roku życia” realizowany jest na terenie Mysłowic przez przychodnie fundacji Unia Bracka. Został on sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Mysłowice. Mieszkańcy, którzy kwalifikują się do programu, czyli mysłowiczanie, którzy ukończyli 65 rok życia, od 15 września będą mogli poddać się bezpłatnemu szczepieniu w jednej z trzech przychodni Unii Brackiej w Mysłowicach. Do kwalifikacji pacjenta do programu potrzebny jest jedynie dowód osobisty.

Szczepienia będą wykonywane od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17 w następujących przychodniach:

  • Przychodnia Bracka na Chopina, ul. Chopina 54, tel. 32 225 02 21;
  • Przychodnia Bracka Mysłowice, ul. Świerczyny 5, tel. 32 222 37 31;
  • Przychodnia Bracka Wesoła, ul. Osmańczyka 4, tel.  32 223 92 86.

Źródło: Fundacja Unia Bracka

Komentarze