Rusza rekrutacja liderów Szlachetnej Paczki 2014

Materiały promocyjne

Chociaż finał projektu dopiero w grudniu, Szlachetna Paczka 2014 już się zaczęła! Razem z Kamilem Stochem i drużyną skoczków, Basią Kurdej-Szatan i Jerzym Dudkiem ks. Jacek Stryczek zaprasza do zostania liderem Szlachetnej Paczki 600 osób z całej Polski.

Pomagają potrzebującym, uczą się zarządzania, dla większości z nich to najważniejsze wydarzenie w życiu – liderzy Szlachetnej Paczki, czyli osoby, które prowadzą drużyny wolontariuszy w swoich miastach. Właśnie teraz można się zgłosić i zostać jednym z nich. Liderzy odnajdą potrzebujące rodziny, skoordynują pracę wolontariuszy i już po raz 14 połączą biednych i bogatych.

– Szukamy ludzi odpowiedzialnych, pragnących pomagać i realnie zmieniać swoje otoczenie, potrafiących pracować w grupie i organizować pracę innych osób – mówi ks. Jacek Stryczek, inicjator projektu. – Oferujemy szkolenia i rozwój kompetencji, szansę na sprawdzenie się w działaniu i udział w mądrej pomocy – dodaje.

Budowanie relacji z innymi, podejmowanie decyzji i motywowanie – liderzy Paczki deklarują wzrost tych kompetencji. – Poczułam w  sobie ogromną siłę, kiedy zobaczyłam, że rzeczywiście mogę zmienić miejsce, w którym mieszkam! W Paczce dowiedziałam się, w jaki sposób zarządzać ludźmi, jak skutecznie komunikować się z zespołem i organizować swój czas pracy – mówi Ewa, która zarządza teraz grupą chemików.

Lider Szlachetnej Paczki powinien mieć przede wszystkim chęć pomagania, lubić rozmawiać z ludźmi i być odpowiedzialnym. Dla lidera nie ma rzeczy niemożliwych, lubi podejmować wyzwania i motywować innych do działania. Dla 74% wolontariuszy udział w Paczce był najważniejszym wydarzeniem w życiu!

Tylko tam, gdzie w czerwcu zgłosi  się lider, Szlachetna Paczka w grudniu dotrze z pomocą i impulsem do zmiany do potrzebujących rodzin.

W 2013 roku Szlachetna Paczka  zjednoczyła 617 tys. osób – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie, a to już ponad 1,5 % Polaków! W organizację projektu włączyli się już m.in. Bronisław i Anna Komorowscy, Halinka Mlynkova, Anna Mucha, Szymon Majewski, Robert Lewandowski wraz z innymi sportowcami oraz Basia Kurdej-Szatan.

Aby zostać liderem Szlachetnej Paczki wystarczy wejść na www.superw.pl i do 15 czerwca uzupełnić formularz.

Nadesłano przez: Stowarzyszenie Wiosna
Komentarze