Znamy już wstępne wyniki naboru do przedszkoli

fot. UM Mysłowice

Wstępne wyniki rekrutacji do przedszkoli wskazują, że ponad 1100 dzieci kontynuuje nauczanie przedszkolne i ponad 800 zakwalifikowało się w nowym naborze. System odrzucił 259 wniosków, co w porównaniu z naborem ubiegłorocznym, kiedy nie stosowano elektronicznej rekrutacji, stanowi spadek o blisko 54%.

Liczba nieprzyjętych dzieci już na pewno nie wzrośnie, a jest duża szansa, że jeszcze się zmniejszy. Gmina zabezpieczyła bowiem miejsca dla spóźnialskich rodziców dzieci 5- i 6-letnich, czyli grupy objętej obowiązkiem przedszkolnym, którzy nie zapisali swojej latorośli do żadnej z placówek. Zatem im szybciej rodzic dokona takiej deklaracji, tym wcześniej zwolnią się miejsca dla nieprzyjętych 4- i 3-latków.

Wolne miejsca czekają także na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Dodatkowy oddział integracyjny udało się otworzyć w Przedszkolu nr 7 oraz, jeżeli będzie taka potrzeba, otwarty zostanie w Przedszkolu nr 16.

Kolejne wolne miejsca w przedszkolach musiały zostać zabezpieczone dla dzieci 6-letnich, które oczekują na decyzje Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w sprawie odroczenia od realizacji obowiązku szkolnego. Im więcej zaświadczeń wskazujących, że 6-latek nie może odbywać nauki w szkole, tym mniej miejsc dla 4- i 3-latków.

Ponadto liczba 807, stanowiąca dzieci zakwalifikowane do przedszkola, będzie jeszcze weryfikowana. W praktyce oznacza to, że rodzic zobowiązany jest jeszcze potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do placówki.

Zakładając, że część z pozostawionych na tę chwilę wolnych miejsc zostanie zwolniona, można przypuszczać, że liczba dzieci nieprzyjętych do przedszkoli jeszcze się obniży.

Nadesłano przez: UM Mysłowice
Komentarze