Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

Od 18 do 22 listopada Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na Tydzień Przedsiębiorcy. W tych dniach wszystkie placówki ZUS przyjmować będą o trzy godziny dłużej (codziennie do godz. 18) oczekując na przedsiębiorców chcących skorzystać z porad ekspertów.

Będą oni mogli dowiedzieć się między innymi o tym, jak korzystać z nowej wersji programu Płatnik, dlaczego warto skonfigurować w firmowym laptopie Platformę Usług Elektronicznych ZUS, jak nie dać się podejść oszustom, a także na jakich zasadach można skorzystać z ulg i umorzeń w spłacie zaległych składek oraz z abolicji składkowej.

W ciągu tygodnia każdy przedsiębiorca, który skieruje swe kroki do placówki ZUS, uzyska też kompleksowe informacje o wszystkich dostępnych instrumentach ułatwiających spłatę zadłużenia względem ZUS, dowie się, czy może ubiegać się o rozłożenie na raty swoich należności, czy właściwsze w jego przypadku może być odroczenie płatności. Nie zabraknie informacji o abolicji składkowej: kto, w jaki sposób i po spełnieniu jakich warunków może liczyć na umorzenie należności. Warto będzie też porozmawiać o tym, jak nie dać nabrać się na „usługi” nieuczciwych pośredników oferujących outsourcing pracowników.

Tydzień Przedsiębiorcy będzie też świetną okazją, by dowiedzieć się jak rozliczać się z ZUS bez wizyty w oddziale, a więc jak efektywnie korzystać z nowych narzędzi Platformy Usług Elektronicznych ZUS: e-płatnika PUE (alternatywy zarówno dla programu Płatnik, jak i comiesięcznych wizyt w oddziale ZUS) czy zusomatów (urządzenia te dają możliwość, dzięki interaktywnym „wrzutkom”, poświadczonego złożenia dokumentów w ZUS o każdej porze dnia i nocy). Z kolei duzi przedsiębiorcy, którzy nadal korzystają z programu Płatnik, dowiedzą się o istotnych zmianach w tym narzędziu, które wchodzą w życie w listopadzie. Tydzień Przedsiębiorcy będzie także sposobnością do założenia profilu płatnika na PUE dla tych wszystkich, którzy dotąd nie zdążyli tego zrobić.

Na specjalnie przygotowanych stanowiskach na przedsiębiorców będą czekali nie tylko eksperci ZUS, ale także z urzędów skarbowych, urzędów pracy i urzędów gmin. Nie zabraknie przydatnych poradników przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Biuro Terenowe ZUS w Mysłowicach (ul. Kacza 6) również będzie czynne w tych dniach do godz. 18. Będą ulotki, poradniki i pracownicy placówki do dyspozycji przedsiębiorców. Na seminaria, ze względów logistycznych, należy udać się do oddziału w Chorzowie (ul. Dąbrowskiego 45).

Więcej szczegółów na temat akcji na stronie internetowej www.zus.pl/tydzienprzedsiebiorcy.

Źródło: ZUS

Komentarze