Nadchodzące zmiany w rozkładach jazdy KZK GOP

fot. ARAmedia

W okresie Wszystkich Świętych, czyli od 1 do 3 listopada oraz 11 listopada komunikacja miejska funkcjonować będzie na zmienionych zasadach.

1 i 2 listopada (piątek i sobota) autobusy i tramwaje będą kursowały według rozkładów jazdy na soboty. W Dzień Wszystkich Świętych linie nr 76 i 292 będą jeździć według rozkładów tzw. specjalnych. Również 3 listopada komunikacja miejska kursować będzie jak w soboty.

11 listopada autobusy i tramwaje będą kursowały według rozkładów jazdy na niedziele i święta.

Ponadto 1 listopada wchodzi w życie nowy rozkład jazdy linii nr 44, który umożliwi mieszkańcom rejonu ulic Chrzanowskiej, Cmentarnej i Wodnej bezpośrednie połączenie z Centrum Mysłowic. Linia przebiegała będzie nową trasą: Katowice Zawodzie Pętla – Brzezinka Autostrada. Rozkład zakłada kursowanie z częstotliwością co 60 min. w dni robocze w godzinach 5.50 – 16.50 oraz w dniu 1 listopada zapewniając lepszy dojazd do cmentarza w Brzezince. Szczegóły dotyczące tych zmian pojawią się w najbliższych dniach na przystankach, są też dostępne na stronie internetowej www.kzkgop.com.pl w zakładce „Rozkłady jazdy”.

Dodatkowo w dniach 1 – 3 listopada nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza parafialnego w Brzezince, polegająca na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ulicy Cmentarnej od skrzyżowania z ul. Piaskową przez ul. Nowocmentarną do Nowochrzanowskiej. Kierowców prosimy, by dostosowali się do znaków pionowych i nie jeździli „na pamięć”!

W związku ze zmianą czasu w nocy z 26 na 27 października (noc z soboty na niedzielę) w godzinach 2 – 2.59 czasu letniego będzie trwała przerwa w rozpoczynaniu kursów, ale wszystkie już rozpoczęte kursy będą kończone zgodnie z rozkładem jazdy. Odjazdy z przystanków początkowych w godzinach 2 – 2.59 zostaną wykonane dopiero w tych godzinach czasu zimowego.

Źródło: UM Mysłowice

Komentarze