Memoriał Jerzego Chromika powraca po pięciu latach!

fot. sxc.hu

19 października odbędzie się w naszym mieście XXI Memoriał Jerzego Chromika – wszystkich miłośników biegania zapraszamy do wystartowania w biegu na 10 km!

W latach 1989 – 2008 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Mysłowice corocznie organizował bieg uliczny na dystansie 15 km poświęcony pamięci znakomitego i utytułowanego biegacza Jerzego Chromika – w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku członka słynnego polskiego wunderteamu, olimpijczyka, rekordzisty świata i starego kontynentu, mistrza Europy, 23-krotnego mistrza Polski w biegach średnio i długodystansowych, wreszcie – mysłowiczanina.

W dotychczasowych dwudziestu biegach memoriałowych w naszym mieście uczestniczyło wiele znakomitych biegaczek i biegaczy. W generalnych klasyfikacjach kobiet zwyciężały w kolejnych memoriałach między innymi: Lidia Camberg, Izabela Zatorska, Beata Szyjka – aż trzykrotnie, a dwukrotnie jako pierwsze na linię mety przybiegły: Marzena Helbik, Janina Malska i Aniela Nikiel. W kategorii generalnej mężczyzn trzykrotnie zwyciężali Jacek Nitka czy Krzysztof Przybyła.

Poprzedni, ostatni, czyli XX Memoriał Jerzego Chromika odbył się 11 października 2008 roku. Po pięcioletniej przerwie, w której z różnych względów memoriałowe zawody nie mogły dojść do skutku, sympatyków biegania zapraszamy do udziału w XXI Memoriale Jerzego Chromika. Po raz pierwszy będzie to bieg nie jak w poprzednich latach 15-kilometrowy, lecz na dystansie 10 km.

Zgłoszenia przyjmowane są pocztą e-mailową w terminie do 16 października. Szczegółowy regulamin oraz karta zgłoszeniowa do udziału w XXI Memoriale J. Chromika i druk zgody rodziców (dla młodzieży mającej ukończone 16 lat, a nie mającej jeszcze ukończonych lat 18) zamieszczone są na stronie internetowej www.mosir.myslowice.pl  w zakładce „Dokumenty”.

Nadesłano przez: Wiesław Ziarko, MOSiR Mysłowice
Komentarze