Uwaga! Zamknięcie ul. Długiej

fot. myslowice.net

Od 12 lipca dojazd od strony Mysłowic do dzielnicy Dziećkowice jest zamknięty i mieszkańcy muszą korzystać z objazdu od strony Imielina. Powodem zamknięcia odcinka drogi jest zniszczony mostek przy stadninie koni „Arabka”. Wyznaczono również nową trasę dla linii nr 66 i 954. Szczegóły dostępne są na stronie KZK GOP.

Już jakiś czas temu przy mostku ustawiono znaki ostrzegawcze i zrobiono zwężenie. Niestety ostry zakręt i zła widoczność były przyczyną stłuczek i kolizji. Dodatkowo burze, które przetoczyły się ostatnio przez Mysłowice miały duży wpływ na uszkodzenie mostu. W końcu nie wytrzymał on intensywnych opadów i tak dużej ilości wody, jaka spłynęła w jego stronę.

Dlatego Komisja Bezpieczeństwa działająca przy prezydencie Mysłowic podjęła decyzję o konieczności natychmiastowego rozpoczęcia remontu. Most zostanie naprawiony w taki sposób, aby zwiększyć jego przepustowość i uniknąć podobnych kłopotów w przyszłości. Nowy przepust ma być szeroki na 3 m i wysoki na 1 m.

Podczas każdej większej ulewy Dziećkowice zmagają się z hektolitrami wody, które napływają z pobliskiej autostrady A4, pozbawionej zbiorników retencyjnych, a także z terenów Parku Panattoni. Związane jest to z brakiem konserwacji pobliskich rowów i przepustów od wielu lat. Dla uniknięcia kolejnych napraw, prezydent miasta Edward Lasok zadeklarował podjęcie prac konserwacyjnych następnych przepływów i przepustów w Mysłowicach.

Komentarze