Prezydent Pastuszka odwołany

fot. itvm.pl

W środę 27 grudnia prezydent Edward Lasok odwołał ze stanowiska swojego zastępcy Bernarda Pastuszkę. Publikujemy oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Szanowni Państwo,

pragnę przekazać, iż w dniu wczorajszym (27.12) poinformowałem wiceprezydenta Bernarda Pastuszkę o odwołaniu go z zajmowanego stanowiska ze skutkiem na dzień dzisiejszy.

Nie była to dla mnie decyzja łatwa, bo doceniam to, co udało się nam wspólnie zrealizować. Muszę jednak dbać o to, by zadania, które powierzam do realizacji tak bliskiemu mi współpracownikowi, miały zagwarantowane dokładnie takie rozwiązanie, jakiego oczekuję. Niestety współpraca na tej linii zawiodła już nie raz, czego Państwo są w pełni świadomi. Skutkowało to poważnymi błędami w prowadzonych inwestycjach, problemami z zamknięciem tegorocznego budżetu i jego rozchwianiem na rok przyszły. To właśnie utrata mojego zaufania do wiceprezydenta Pastuszki stanowi główny powód mojej decyzji.

Chciałbym podkreślić, że swoją decyzję poprzedziłem propozycją honorowego wyjścia z sytuacji, czyli dobrowolnej rezygnacji z pełnionej funkcji, niestety nie została ona przez pana Bernarda Pastuszkę zaakceptowana, nie pozostawiając mi jednocześnie wyboru co do dalszych kroków.

Edward Lasok

Komentarze