Wymień piec na ekologiczny i odbierz część poniesionych kosztów

fot. Pixabay

Wciąż trwa nabór wniosków o dotacje na zmianę systemu ogrzewania na proekologiczne. O dofinansowanie mogą starać się osoby fizyczne, które na stałe mieszkają w naszym mieście, a wymiana systemu ogrzewania ma mieć miejsce na terenie Mysłowic. Termin składania wniosków to 30 września.

Aby możliwe było uzyskanie zwrotu za zakup ogrzewania proekologicznego, należy złożyć wniosek wraz z wszystkimi niezbędnymi dokumentami oraz podpisać umowę. Dokument ten określi kwotę dofinansowania oraz termin wykonania inwestycji i dopiero wówczas będzie można przystąpić do zakupu urządzenia grzewczego.

Dotacja będzie udzielona jednorazowo w wysokości do 50% kosztów zakupu ekologicznego sprzętu grzewczego wraz z jego montażem, jednak nie będzie to więcej niż 3 tys. zł w przypadku zamiany ogrzewania węglowego na kocioł ekologiczny z atestem, 4 tys. zł, kiedy stare ogrzewanie wymienimy na ogrzewanie gazowe, olejowe lub elektryczne i 5 tys. zł w przypadku urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii, np. pompy cieplne czy kotły na biomasę.

Wnioski o dotacje rozpatrywane są zgodnie z kolejnością ich złożenia do momentu wyczerpania środków zabezpieczonych w budżecie miasta na ten cel. Szczegółowe informacje o tym, jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku, a także wszystkie niezbędne pliki do pobrania znajdziecie tutaj.

Nadesłano: UM
Komentarze