Miasto w programie „Mieszkanie plus”

fot. UM
fot. UM

12 grudnia w Warszawie odbyła się konferencja „Mieszkanie plus w samorządach. Od intencji do inwestycji”. W jej trakcie prezydent Mysłowic Edward Lasok podpisał list intencyjny w związku z przystąpieniem naszego miasta do programu „Mieszkanie plus”. Celem spotkania było przekazanie przedstawicielom samorządów szczegółowych informacji z zakresu rozwiązań finansowych, transakcyjnych i budowlanych programu.

„Mieszkanie plus” to rządowy program zakładający m.in. budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Inwestycje będą realizowane na zasadach rynkowych, w nieruchomościach będących obecnie w posiadaniu jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem oraz inwestorów prywatnych, z wykorzystaniem finansowania z funduszy zarządzanych przez BGK Nieruchomości S.A.

Pierwszym krokiem było wypełnienie ankiety BGK Nieruchomości, w której zaznaczono obszary proponowane do udziału w programie. Tereny wskazane przez mysłowicki magistrat to dwie działki przy ul. Wielka Skotnica, powyżej „Meksyku”. Następnym krokiem było podpisanie listu intencyjnego, w którym zdeklarowano chęć zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych oraz rozpoczęcia współpracy w zakresie budownictwa mieszkaniowego.

Obecnie BGK Nieruchomości prowadzi analizę terenów zaproponowanych przez Mysłowice do udziału w programie. Pozytywna ocena spółki będzie skutkowała dokonaniem wyboru formy współpracy w celu realizacji programu w naszym mieście.

Nadesłano przez: UM
Komentarze