Rusza remont byłej handlówki

fot. itvm.pl

Miasto rozstrzygnęło przetarg na remont budynku po byłej szkole handlowej. Inwestycja wykonana zostanie do końca listopada przyszłego roku i pozwoli na przeniesienie wszystkich wydziałów magistratu do jednego budynku. Wartość przedsięwzięcia to ponad 6,6 mln zł.

Obecnie część wydziałów funkcjonuje poza główną siedzibą urzędu, co generuje dodatkowe koszty, a także utrudnia klientom załatwianie spraw. Remont kamienicy to zatem nie tylko szansa na oszczędności, ale także spore ułatwienie dla mieszkańców. Po zakończeniu inwestycji zabytkowa i odnowiona kamienica będzie stanowić również piękną ozdobę miasta.

Wyremontowane zostaną pomieszczenia budynku, zarówno te, które będą stanowić część biurową, jak i sanitarną. Ciekawie prezentuje się remont auli z witrażami, która zostanie zaadaptowana na nową salę sesyjną rady miasta. Kamienica zostanie zaopatrzona w windę, tak by po piętrach magistratu mogły swobodnie poruszać się osoby niepełnosprawne. Odnowiony budynek wyposażony zostanie również w monitoring.

Zakres prac przewiduje także roboty wodno-kanalizacyjne, izolacyjne, na instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz modernizację urządzeń grzewczych i centralnego ogrzewania. Budynek ma cztery kondygnacje nadziemne oraz poddasze i piwnicę – na wszystkich tych poziomach zostaną przeprowadzone prace.

Szkoła handlowa, czyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, mieściła się w zabytkowej kamienicy przy pl. Wolności 5 do końca 2010 r. Szkoła została przeniesiona do nowego obiektu w dzielnicy Bończyk, w której mieści się do dzisiaj.

Inwestycję wykona konsorcjum czterech firm: Holdinwest Sp. z o. o. Katowice, Inter-MS Sp. z o. o. Górny Śląsk Katowice, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Almir Dąbrowa Górnicza oraz PHU Stanieczko Sp. z o. o. Sp. komandytowa Tychy.

Nadesłano przez: UM Mysłowice
Komentarze