fot. sxc.hu

W przyszłym roku nie zapłacimy wyższego podatku od nieruchomości i środków transportowych – tak zadecydowała rada miasta na swoim ostatnim posiedzeniu.

Prezydent Edward Lasok prosto motywuje tę decyzję: – Trzeba dać odetchnąć mieszkańcom i przedsiębiorcom od podwyżek. Nadmierny fiskalizm nie ożywi gospodarki. Nie będzie więc dodatkowych obciążeń dla przedsiębiorstw oraz budżetów domowych.

Wprawdzie w obwieszczeniu ministra finansów z lipca br. zawarto górne granice stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych, a w okolicznych miastach stosowane są wyższe podatki, ale mysłowiccy przedsiębiorcy i mieszkańcy mogą być spokojni – nie zapłacą więcej. W stosowanych stawkach podatków Mysłowice plasują się na średnim poziomie. Po szczegółowej analizie uznano, że wpływy do budżetu będą wystarczające, zatem podwyżka np. o wskaźnik inflacji nie będzie konieczna.

Ponadto Urząd Miasta Mysłowice rozpoczął już procedurę, która w przyszłości umożliwi zapłatę, między innymi podatku od nieruchomości czy podatku od środków transportowych, kartą płatniczą. Do tej pory nie było takiej możliwości i mieszkańcy dokonywali opłat wyłącznie gotówką w kasie urzędu lub przelewem.

Źródło: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię