Miasto jednak daje pieniądze na sport

fot. sxc.hu

Do 15 lipca kluby i stowarzyszenia sportowe z Mysłowic mogły składać podania o realizację programu „Organizacja uprawiania sportu”. W tym roku miasto przeznaczyło na ten cel 150 tys. zł.

O tę dotację ubiegało się niewiele, bo jedynie 7 z 23 klubów zarejestrowanych w naszym mieście: Automobilklub Mysłowicki, Klub Olimpijczyka, Ludowy Klub Sportowy Unia Kosztowy, KS „Górnik 09”, Klub Tenisa Stołowego Mysłowice, Stowarzyszenie Sportowy Klub Jeździecki „Jokar” i Klub Sztuk i Sportów Walki „Szogun”. Zadanie o które ubiegają się kluby musi być zrealizowane pomiędzy 1 września a 20 grudnia. Do oceny poszczególnych wniosków prezydent powoła specjalną komisję, która ogłosi wyniki najpóźniej 15 sierpnia. Od tej decyzji żadnemu podmiotowi nie przysługuje odwołanie. Maksymalna dotacja jaką można otrzymać to 20 tys. zł.

Dotacja może być przeznaczona na (warunki określiło miasto): realizację programów szkolenia sportowego, zakupy sprzętu sportowego, korzystanie z obiektów sportowych, organizację lub uczestniczenie w zawodach oraz wynagrodzenia dla sztabu szkoleniowego. Zgłoszenia mogły zgłosić jedynie kluby mające swoją siedzibę i działające na terenie Mysłowic. Szansę poszczególnego zgłaszającego zwiększyć może wkład własny na wykonanie tego projektu.

Komentarze