Z nożem na policjanta

fot. freeimages.com

W czwartek 13 września na ul. Katowickiej pijany mężczyzna zaatakował nożem policjanta po służbie. 58-latek wiedział, że napada na stróża prawa, ale nie reagował na wydawane przez niego polecenia. Dzielnicowy zachował zimną krew, obezwładnił napastnika i odebrał mu nóż. Mysłowiczanin usłyszał już zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza w warunkach recydywy, za co grozi mu do piętnastu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w pobliżu jednego z supermarketów przy ul. Katowickiej. 58-letni mieszkaniec naszego miasta zaczął wykrzykiwać w kierunku dzielnicowego będącego w czasie wolnym od służby obraźliwe słowa, a następnie wyciągnął nóż. Mężczyzna nie reagował na wydawane przez stróża prawa polecenia odłożenia niebezpiecznego przedmiotu i zaatakował. Na szczęście dzielnicowy szybko obezwładnił napastnika i odebrał mu nóż. Na miejsce natychmiast przyjechali pełniący w tym dniu służbę mundurowi, którzy zatrzymali agresywnego mężczyznę.

W toku dalszych czynności ustalono, że 58-latek miał świadomość, że napada na policjanta. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2,5 promila. Mężczyzna usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza, której dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy, przez co grozi mu do piętnastu lat pozbawienia wolności. Śledczy wystąpili również z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego trzymiesięcznego aresztu.

Nadesłano: KMP
Komentarze