Dwa nielegalne salony gier zlikwidowane

fot. KMP

Mysłowiccy policjanci, działając wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, zlikwidowali dwa nielegalne salony gier hazardowych na terenie naszego miasta. Zabezpieczyli w sumie 11 automatów do gier, dokumentację oraz gotówkę w kwocie prawie 10 tys. zł.

Mundurowi referatu do walki z przestępczością gospodarczą ustalili, że w Mysłowicach funkcjonują dwa nielegalne salony gier hazardowych. 25 kwietnia wspólnie z policjantami wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszami KAS dokonali kontroli podejrzanych lokali. W pierwszym z nich, przy ul. Chopina, zabezpieczyli sześć nielegalnych automatów, dokumentację oraz niespełna 10 tys. zł. Drugi ze zlikwidowanych salonów mieścił się przy ul. Katowickiej. Znajdowało się w nim pięć nielegalnych maszyn do gry. Oba lokale funkcjonowały pod przykrywką innych, legalnych działalności. Wszczęte postępowanie karne skarbowe wyjaśni wszystkie okoliczności sprawy i ustali odpowiedzialność poszczególnych osób zaangażowanych w nielegalny proceder.

Policjanci przypominają, że za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji czy zezwolenia grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat trzech albo nawet obie te kary łącznie. Zabronione jest również posiadanie nielegalnych urządzeń do gier hazardowych. Grozi za to surowa kara pieniężna: 100 tys. zł od sztuki. Płaci ją nie tylko osoba wstawiająca automat, ale także właściciel lokalu, w którym stoi maszyna.

Nadesłano: KMP
Komentarze