Impreza w piwnicy skończyła się zatrzymaniem

fot. KMP

Mysłowiccy policjanci przyłapali na gorącym uczynku dwóch młodych mysłowiczan palących marihuanę. 16- i 17-latek staną przed sądem rodzinnym.

21 marca dzielnicowi st. asp. Zbigniew Jałmużniak oraz st. sierż. Paweł Boroń patrolowali centrum naszego miasta. Spodziewali się tam znaleźć jedną z osób poszukiwanych przez policję. Zamiast tego poczuli charakterystyczny zapach marihuany wydobywający się z piwnicy jednej z kamienic. W pomieszczeniu piwnicznym zastali 16- i 17-latka. Jeden z nich na widok policjantów odrzucił „skręta”. Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli przy nich kolejnego papierosa „domowej roboty” z zawartością charakterystycznego zielonego suszu. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że jest to marihuana.

Młodzi mysłowiczanie zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy policji. W toku dalszych czynności w domu 16-latka kryminalni zabezpieczyli blisko 14 g marihuany. Młodzi mężczyźni usłyszeli już zarzuty popełnienia czynów karalnych, za które odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Źródło: KMP

Komentarze