Dzięki świadkom udało się zatrzymać wandala

fot. KWP

Po raz kolejny mieszkańcy naszego miasta przyczynili się do złapania przestępcy. Tym razem chodzi o wandala, który będąc pod wpływem narkotyków, dewastował samochód w Brzęczkowicach.

Wczoraj kilka minut po północy dyżurny mysłowickiej komendy odebrał telefon z informacją o dziwnie zachowującym się mężczyźnie, znajdującym się na parkingu samochodowym w Brzęczkowicach. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że dochodzi tam do niszczenia samochodu.

We wskazane miejsce natychmiast udał się patrol, który zastał mężczyznę ujętego przez świadków zdarzenia. Samochód, o którym była mowa w zgłoszeniu, miał podrapany lakier. Od zatrzymanego 28-latka wyraźnie było czuć alkohol: konkretnie ponad 2,5 promila, jak wykazało badanie. Stróże prawa, szukając narzędzia, które zostało wykorzystane do zniszczenia toyoty, ku swojemu zdziwieniu znaleźli przy mężczyźnie narkotyki. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że to marihuana. Zatrzymany mysłowiczanin noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty, a za swoje zachowanie i posiadanie narkotyków odpowie przed sądem.

Źródło: KMP

Komentarze