Poznajesz tę kobietę? Policja szuka oszustki

fot. KMP

Mysłowiccy policjanci poszukują kobiety podejrzanej o wyłudzenie od seniorki 500 zł metodą na tzw. pracownika administracji. Jeśli macie jakiekolwiek informacje dotyczące poszukiwanej, skontaktujcie się z miejską komendą policji.

26 października 2017 r. między godz. 11 a 12 do jednego z mieszkań w dzielnicy Wielka Skotnica przyszła nieznana kobieta, nie podając swoich danych osobowych i nie okazując żadnego dokumentu ani legitymacji. Oświadczyła, iż z uwagi, że poszkodowana posiada zaoszczędzone pieniądze za regularne dokonywanie wpłat w spółdzielni, w zamian dokona jakiejś naprawy w jej mieszkaniu. Kobieta zaproponowała wymianę kuchenki gazowej, lecz seniorka nie zgodziła się. Poprosiła za to o wymianę cieknącej baterii łazienkowej oraz muszli sedesowej. Sprawczyni oświadczyła, że zaoszczędzone pieniądze starczą na pokrycie kosztów zakupu sanitariatów, a za wykonanie usługi trzeba zapłacić kwotę 500 zł. Pokrzywdzona wręczyła kobiecie pieniądze, ta w zamian wypisała dowód wpłaty na gotowym druku. Gdy w mieszkaniu seniorki nie zjawili się pracownicy, którzy mieli wymienić sanitariaty, zadzwoniła do spółdzielni, lecz administracja nie posiadała żadnych informacji o takich usługach. Kobieta zrozumiała, że została oszukana i powiadomiła o tym fakcie policję.

Sprawczyni zdarzenia to kobieta w wieku 25-30 lat, wzrostu ok. 165 cm, o średniej budowie ciała, jasnej karnacji, oczach prawdopodobnie koloru niebieskiego, włosach koloru blond zaczesanych do tyłu. Ubrana była w kurtkę z materiału przeciwdeszczowego, koloru ciemnego, sięgającą za biodra. Osoby, które mogą znać tożsamość prezentowanej na zdjęciu kobiety, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Mysłowicach pod numerem telefonu 32 317 32 00, numerem alarmowym 997 lub 112.

Nadesłano: KMP
Komentarze