Pijany uciekał ulicami miasta. Odpowie za przestępstwo i wykroczenia

fot. freeimages.com

Kilkunastominutowy rajd ulicami miasta urządził sobie w sobotę w nocy 37-letni mysłowiczanin. Pijanego mężczyznę policjanci zatrzymali przy Armii Krajowej.

Ok. godz. 1 w sobotę 11 listopada na ul. Katowickiej funkcjonariusze mysłowickiej drogówki dali kierowcy chryslera sygnał do zatrzymania. Jednak mężczyzna nie tylko nie poddał się kontroli, ale zaczął uciekać głównymi ulicami naszego miasta, łamiąc przepisy ruchu drogowego i stwarzając niebezpieczeństwo dla innych. Mundurowi ruszyli za nim w pościg, do którego włączyli się również inni policjanci pełniący w tym czasie służbę na terenie Mysłowic. Chrysler ostatecznie zatrzymał się na ul. Armii Krajowej, a jego kierowca usiłował uciec pieszo, został jednak zatrzymany przez stróżów prawa.

37-letni mysłowiczanin miał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co od niedawna jest przestępstwem, za które grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności, a także za szereg innych wykroczeń i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Komentarze