Odpowiedzą za czerpanie korzyści z nierządu

fot. KMP Sosnowiec

Sosnowieccy kryminalni zatrzymali dwie mysłowiczanki, które na przestrzeni ostatnich lat ułatwiały innym kobietom uprawianie prostytucji, czerpiąc z tego korzyści. W ich mieszkaniu zabezpieczyli m. in. broń i gotówkę. Podejrzanym grozi kara do trzech lat więzienia.

Stróże prawa z Sosnowca zdobyli informacje, że dwie mieszkanki naszego miasta prowadzą agencje towarzyskie w lokalach w Mysłowicach i Będzinie. Ze zgromadzonych w prowadzonym postępowaniu danych wynika, że 47-latka i jej 28-letnia wspólniczka od 2011 r. „zatrudniały” kobiety, które odpowiadały na zamieszczane przez nie w internecie i prasie ogłoszenia towarzyskie. Ułatwiały im w ten sposób uprawianie prostytucji, organizując cały proceder. W zamian pobierały od nich opłaty.

Podczas przeszukania mieszkań, w tym również prywatnych lokali, kryminalni zabezpieczyli m.in. dwie sztuki broni i gotówkę. Podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania. Za ułatwianie innym osobom uprawiania prostytucji i czerpanie z tego korzyści podejrzanym grozi do trzech lat więzienia.

Nadesłano: KWP
Komentarze