W czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego

fot. KMP
fot. KMP

Policjant z mysłowickiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego. Natknął się na niego podczas zakupów i nie spuszczał oczu z mężczyzny przez całą drogę tramwajem. Na jednym z przystanków czekali już umundurowani stróże prawa. 49-latek zgodnie z poleceniem sądu trafił na półtora roku za kratki.

W poniedziałek ok. godz. 12 w jednym ze sklepów w centrum Mysłowic będący po służbie policjant w trakcie robienia zakupów zauważył poszukiwanego. Nie spuszczał go z oka, a gdy mężczyzna wyszedł ze sklepu, poszedł za nim, na bieżąco przekazując informacje kolegom po fachu. Wsiadł za mężczyzną do tramwaju i telefonicznie kontaktował się z umundurowanymi policjantami. 49-latek został zatrzymany, gdy próbował opuścić tramwaj. Śledczy potwierdzili tożsamość mężczyzny i tym samym przypuszczenia swojego kolegi, który doskonale zapamiętał wizerunek poszukiwanego.

Wobec mysłowiczanina wydany był nakaz sądowy osadzenia go w areszcie śledczym. Teraz zgodnie z poleceniem sądu trafił za kraty, gdzie odbędzie karę roku i sześciu miesięcy więzienia.

Nadesłano: KMP
Komentarze