Podwójna wpadka rabusiów

fot. KWP
fot. KWP

32-letni mieszkaniec Mysłowic oraz 38-letni mieszkaniec Szczyrku zostali zatrzymani za kradzież w sklepie. Ich łupem padł alkohol i pieniądze w różnych walutach. Jak się okazało, złodzieje mieli przy sobie także narkotyki.

Do zdarzenia doszło w jednym z osiedlowych sklepów w Laryszu. Dwaj mężczyźni zamiast wody, za którą zapłacili, zabrali zgrzewkę piwa. Wcześniej, odwracając uwagę właścicielki, ukradli ze sklepowej kasy gotówkę w różnych walutach, w sumie ok. 2 tys. zł. Łupem nie cieszyli się zbyt długo. Stróże prawa szybko wpadli na trop rabusiów.

Kompletnie zaskoczeni sprawcy zostali zatrzymani w jednym z mysłowickich hoteli. W pokoju, w którym przebywali, pili właśnie alkohol, za który wcześniej nie zapłacili. Poza gotówką, którą również odzyskali policjanci, znaleziono przy nich kilka woreczków z białą, sypką substancją. Jak się okazało, były to amfetamina i metamfetamina. Biesiada złodziei zakończyła się za kratkami. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyźni przyznali się do przedstawionych im zarzutów. Teraz za kradzież i posiadanie narkotyków odpowiedzą przed sądem.

Nadesłano: KMP
Komentarze