Ukradli wózek niepełnosprawnemu chłopcu. Policja szuka świadków

fot. arch.

Wózek rehabilitacyjny był dla 11-letniego Marka jedyną szansą na opuszczenie domu. Od kilku dni spacer, a nawet pójście do szkoły są dla chłopca niemożliwe. Wszystko przez bezdusznego złodzieja, który ukradł mu wózek praktycznie sprzed drzwi mieszkania.

Do zdarzenia doszło 18 listopada w czteropiętrowym bloku przy Wielkiej Skotnicy 19. Wózek, który służył 11-latkowi do codziennego poruszania się, stał na parterze wewnątrz klatki schodowej. Między godz. 15 a 18.20 zniknął. Wózek był koloru szarego, ochraniacze na ręce po boku oraz obramowanie były zielone. Na rączkach do pchania znajdowały się czarne gumowe uchwyty. Pod wózkiem zamocowany był czarny siatkowy koszyk, a rączki wykonane były ze srebrno-szarych rurek.

Osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawcy przestępstwa lub posiadające informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia miejsca, w którym znajduje się wózek, proszone są o kontakt osobisty z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach przy ul. Starokościelnej 2 lub telefoniczny pod numerem 32 317 32 55 albo 997.

Źródło: KMP Mysłowice

Komentarze