Zabytkowy gmach przy ul. Janowskiej ożyje

Zabytkowy gmach przy ul. Janowskiej ożyje

W budynku z numerem drugim przy Janowskiej, w którym mieści się filia Mysłowickiego Ośrodka Kultury, za dwa lata zrobi się głośno i wesoło, ponieważ przeniesione tam zostanie Przedszkole nr 9.

– Urząd miasta otrzymał ponad 2,5 mln zł dofinansowania na przebudowę pomieszczeń budynku MOK przy ul. Janowskiej 2, wpisanego do Gminnej Ewidencji Zabytków, na siedzibę Przedszkola nr 9. Przetarg ruszy jeszcze w tym roku. Koszt remontu to 5 mln zł – informuje Joanna Frysztacka z mysłowickiego magistratu. Po wyłonieniu wykonawcy będzie można zrealizować projekt. Zaplanowano, że zakończenie prac nastąpi w czerwcu 2020 r., a od września dzieci rozpoczną zajęcia w nowej placówce.

Obecnie Przedszkole nr 9 znajduje się przy ul. Chopina w pomieszczeniach Śląsko-Dąbrowskiej Spółki Mieszkaniowej, za które miasto musi płacić czynsz. Janowski budynek zostanie przebudowany tak, aby mogła tam funkcjonować placówka wychowawcza dla dzieci. – Zakres prac obejmie utworzenie zaplecza kuchennego, sanitarnego oraz administracyjno-technicznego. Ponadto budynek będzie musiał spełniać wymogi placówki bez barier, przystosowanej do potrzeb osób z trudnościami w poruszaniu się. W związku z tym planujemy przebudowę klatki schodowej z wejściem z pochylnią. Wybudowana zostanie też winda. Wokół placówki rozbudowany zostanie także parking dla ok. 15 samochodów osobowych oraz plac zabaw dla dzieci – dodaje Frysztacka.

Na czas remontu zajęcia MOK zostaną przeniesione i będą odbywać się w różnych lokalizacjach, np. w Szkole Podstawowej nr 3, pobliskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego czy w MOK przy Grunwaldzkiej lub Laryskiej.

Zdjęcie poglądowe urzędu miasta

Komentarze