Zabierz psa na spacer i bezpłatnie go zaczipuj

Zabierz psa na spacer i bezpłatnie go zaczipuj

W najbliższą sobotę w naszym mieście odbędzie się impreza dla czworonożnych pupili i ich właścicieli, podczas której m.in. będzie można zaczipować swojego zwierzaka. Poza tym przygotowano wiele ciekawych atrakcji, zarówno edukacyjnych, jak i profilaktycznych.

„Spacer z czworonogiem” rozpocznie się o godz. 13.50 zbiórką na rynku w Wesołej. Następnie pochód wyruszy ul. Norwida i Kryształową na boisko Górnika Wesoła przy ul. Sportowej. Tam odbędą się rozmaite pokazy, będzie można poradzić się psiego behawiorysty lub weterynarza czy nawet zaszczepić i zaczipować psa.

– Grupa poszukiwawczo-ratownicza Ochotniczej Straży Pożarnej z Dąbrówki Małej pokaże, jak psy pomagają w ratowaniu ludzkiego życia. Odbędą się także warsztaty dotyczące szkolenia czworonogów. Ponadto przedstawiciele Leśnego Pogotowia w Mikołowie opowiedzą o swojej pracy i oczywiście o swoich podopiecznych. Współorganizatorem imprezy jest mysłowicka straż miejska, która przeprowadzi pokaz samoobrony – wylicza Joanna Frysztacka, rzecznik prasowy urzędu miasta. – Podczas imprezy będzie można również poznać podopiecznych schroniska funkcjonującego na terenie naszego miasta. Ich opiekunowie opowiadać będą o adopcji zwierzaków: jak wygląda cały proces oraz jak się przygotować na przyjęcie nowego domownika – dodaje.

Dla właścicieli najważniejsze jest bezpieczeństwo ich zwierzaków. Niestety, czasem psy uciekają z domów lub podczas spaceru, a później nie potrafią znaleźć drogi powrotnej. – Głównym założeniem „Spaceru z czworonogiem” jest umożliwienie każdemu mieszkańcowi Mysłowic bezpłatnego zaczipowania swojego pupila, co zwiększa szansę na jego odnalezienie w przypadku zaginięcia. Dodatkowo jest to okazja do zaszczepienia czworonoga, czyli działań profilaktycznych, oraz zasięgnięcia porady weterynaryjnej – mówi lek. wet. Jacek Karcz z Centrum Zdrowia Zwierząt Silvet.

Czipowanie jest bezpłatne i odbywa się w ramach miejskiego programu walki z bezdomnością zwierząt. Organizatorzy przypominają, by pamiętając o bezpieczeństwie, zabrać smycz oraz kaganiec dla swojego pupila. Szczegółowy program imprezy na plakacie poniżej.

Plakat UM

Komentarze