Będą biegać, pomagać i dawać ludziom radość

fot. foter.com

Klub Honorowych Dawców Krwi Basia i Mysłowicki Klub Biegacza No. I chcą na sportowo uczcić 150-lecie mysłowickiego dekanatu, 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i 40-lecie wybrania św. Jana Pawła II na papieża. Z tej okazji na niedzielę 23 września zaplanowali moc biegowych atrakcji.

– 23 września spod kościoła Ścięcia św. Jana Chrzciciela na Bończyku wyruszy biegowa sztafeta. Jej trzon tworzyć będą doświadczeni biegacze wraz z obstawą rowerową, którzy do pokonania będą mieli ok. 35-kilometrową trasę. Będzie ona przebiegać przez mysłowickie parafie, przy których mieszkańcy naszego miasta śpiewem, z gitarami i flagami będą witać biegaczy – tłumaczy Rafał Skutnik, jeden z organizatorów imprezy. – Dodatkowo po dobiegnięciu sztafety pod halę widowiskowo-sportową na Bończyku ok. godz. 12.45 nastąpi start ulicznego biegu na 5 km. Metą obu biegów będzie kościół na Bończyku, gdzie odbędą się rekreacyjne biegi dla dzieci oraz festyn rodzinny. Warto być z nami tego dnia, bo sporo będzie się działo, a każdy znajdzie coś dla siebie – dodaje.

Do 5-kilometrowego biegu ulicznego możecie zapisać się tutaj. Warto zaznaczyć, że organizatorzy całą kwotę uzyskaną z wpłat wpisowych przekażą katowickiemu hospicjum Cordis. Więcej szczegółów na plakatach poniżej.

Plakat promujący wydarzenie

Plakat promujący wydarzenie

Komentarze