Tour de Pologne tuż, tuż. We wtorek utrudnienia w ruchu

Tour de Pologne tuż, tuż. We wtorek utrudnienia w ruchu

75. edycja kolarskiego święta po raz kolejny zawita do Mysłowic. Oprócz zabawy i kibicowania mieszkańców czekają utrudnienia, szczególnie dla ruchu samochodowego.

7 sierpnia w godz. 10.30-14 ul. Kosztowska od ul. Kokota do Gagarina i Chromika zostaną wyłączone z ruchu wraz z drogami dojazdowymi do kosztowskiego rynku. Osoby, które tego dnia będą chciały się poruszać ul. Nowochrzanowską, Brzezińską, Kosztowską czy Imielińską, będą musiały uzbroić się w cierpliwość między godz. 11.30 a 12.30. Tutaj znajdziecie informacje o utrudnieniach na drogach całego województwa.

Oczywiście wyścig nie polega na samych utrudnieniach. Tak jak w ubiegłym roku w okolicy rynku w Kosztowach zostanie usytuowana premia lotna, a co za tym idzie, wszelkie atrakcje. Miasto przygotowało zabawę z DJ-em, konkurs wiedzy o TdP i Mysłowicach, zawody rowerowe trasą wyścigu oraz pokaz cheerleaderek. Do dyspozycji najmłodszych będą dmuchańce, będzie malowanie twarzy, a także konkursy z nagrodami. Więcej szczegółów na plakacie poniżej.

Przypomnijmy, że Mysłowice znalazły się na trasie czwartego etapu TdP z Jaworzna do Szczyrku, który liczy 179 km i jest drugim najdłuższym odcinkiem wyścigu. Oprócz niego kolarzy zobaczymy na trasach:

  1. etap (4 sierpnia): Kraków Rynek Główny – Kraków, 132 km,
  2. etap (5 sierpnia): Tarnowskie Góry – Katowice, 156 km,
  3. etap (6 sierpnia): Stadion Śląski – Zabrze, 140 km,
  4. etap (7 sierpnia): Jaworzno – Szczyrk, 179 km,
  5. etap (8 sierpnia): kopalnia soli Wieliczka – Bielsko-Biała, 152 km,
  6. etap (9 sierpnia): Zakopane – Poprad, 180 km,
  7. etap (10 sierpnia): Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska, 136 km.

Plakat UM

Komentarze