Nowy sprzęt ratowniczy w OSP

fot. UM

Mysłowickie ochotnicze straże pożarne wzbogaciły się o nowy sprzęt ratowniczy, który jest niezbędny w ich codziennej pracy. Uroczyste wręczenie z udziałem prezydenta odbyło się w nowej siedzibie Państwowej Straży Pożarnej.

– 3 sierpnia o godz. 11 w komendzie przy ul. Mikołowskiej 50m pojawili się strażacy wszystkich OSP funkcjonujących w naszym mieście. Reprezentowali ich: dh Tomasz Krysik z OSP Dziećkowice, dh Armin Zycha, wiceprezes OSP Janów oraz Jakub Sorek z OSP Kosztowy – informuje Joanna Frysztacka, rzecznik prasowy magistratu. – Obecni byli również prezydent Mysłowic Edward Lasok, dyrektor biura posła Michała Wójcika Patrycja Jarzmin, pełniący obowiązki naczelnika wydziału bezpieczeństwa publicznego i reagowania kryzysowego Grzegorz Gorączko oraz zastępca komendanta miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach mł. bryg. Damian Jarosz – dodaje.

Jednostka OSP Janów otrzymała defibrylator oraz torbę ratowniczą PSP R1. Strażacy z Kosztów również wzbogacili się o torbę ratowniczą doposażoną w deskę ortopedyczną, szynę Kramera i kamizelkę typu KED, a do Dziećkowic trafiła torba ratownicza PSP R1 doposażona w deskę ortopedyczną oraz szynę Kramera. Wartość otrzymanego sprzętu to 23 554 zł, a 99% tej kwoty to dofinansowanie z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Komentarze