Dożynki w Dziećkowicach. Sprawdź harmonogram imprezy

Dożynki w Dziećkowicach. Sprawdź harmonogram imprezy

Dożynki miejskie, czyli tradycyjne święto plonów, już 9 września. Tym razem obchody przeniosą się do Dziećkowic, gdzie na mysłowiczan czekać będą liczne atrakcje. Jedna z nich to konkurs na najlepszy żur śląski w mieście.

Świętowanie rozpocznie się w niedzielę o godz. 10.30 mszą w kościele pw. Wszystkich Świętych, a następnie barwny korowód wyruszy w stronę parku, gdzie orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej Dziećkowice z przytupem otworzy dożynki.

Będą koncerty, występy, konkursy z nagrodami, a nawet pokaz urządzeń rolniczych. W trakcie imprezy odbędzie się również degustacja żuru przygotowanego przez mysłowickich restauratorów. Każdy, kto zakupi miskę zupy, otrzyma kartę do głosowania, by wybrać najsmaczniejszy żur. Wygrywa restauracja, która otrzyma największą liczbę głosów.

Gwiazdami wieczoru będą zespół De Silvers oraz finaliści konkursu „Mysłowice mają talent” Natalia Wołowiec i Benjamin Włodarczyk. Na zakończenie zaplanowano potańcówkę z zespołem Hanys Band. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych uczestników, którzy będą mogli bawić się na dmuchańcach w strefie zabaw Mysłowickiego Ośrodka Kultury oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Szczegółowy harmonogram na plakacie poniżej:





Komentarze