Tanio i szybko do stolicy Czech

Tanio i szybko do stolicy Czech

W piątek wieczorem przez Mysłowice po raz pierwszy przejechał skład relacji Praga-Kraków Leo Express. Do Pragi pociągiem czeskiego przewoźnika dostaniemy się w soboty i poniedziałki. Z kolei wrócić będziemy mogli w piątki i niedziele. Leo Express przewiduje stopniowe zwiększanie częstotliwości kursów.

Pociąg wyruszy z Mysłowic o godz. 6.42, z Katowic odjedzie o 6.57 i do swojego celu w Pradze dotrze na 11.39. Skład, który swoją trasę rozpoczyna w Krakowie, zatrzyma się także w Skawinie, Oświęcimiu-Dworach, Tychach i Pszczynie. Po czeskiej stronie obsłuży kilka ważnych węzłów i miast takich, jak Bogumin, Ostrawa, Ołomuniec i Pardubice. Czas jazdy z Mysłowic do Pragi będzie wynosił niecałe pięć godzin. W drogę powrotną pociąg wyruszy o godz. 16.10. Przyjazd do Katowic został zaplanowany po 21.

– Pierwsze bezpośrednie połączenie do Czech jest zupełną nowością dla Mysłowic i wielu innych miast na tej trasie. Czechy są nie tylko doskonałym krajem ze względu na walory turystyczne, ale także częstym celem wyjazdów biznesowych. Chcemy połączyć te dwa państwa i zaoferować alternatywę dla podróży samochodem. Mamy trzy klasy podróży, ekonomiczną, biznes i premium, które komfortem mogą konkurować z najlepszymi liniami lotniczymi. W całym pociągu dostępny jest internet, obsługa stewarda i stewardes – mówi Peter Jančovič z Leo Express.

Co warto zobaczyć na trasie nowego połączenia? – Pociąg przejeżdża przez Ostrawę, w której poza znanym ogrodem zoologicznym jest też centrum Świat Techniki podobne do polskiego Centrum Nauki Kopernik. Dalej mamy Ołomuniec z piękną starówką na liście światowego dziedzictwa UNESCO, ogrodem zoologicznym i tzw. czeską Częstochową niedaleko Ołomuńca – Svatým Kopečkem. Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem są Pardubice, urokliwe miasto nieopodal Kolina i Kutnej Hory z piękną starówką i zabytkową katedrą. A przecież atrakcje samej Pragi można zwiedzać przynajmniej przez kilka dni – dodaje Jančovič.

Leo Express to popularny w Czechach przewoźnik kolejowy. Jeździ np. do Czeskiego Krumlova, drugiego po Pradze najpopularniejszego celu turystycznych wycieczek w tym kraju. Dzięki współpracy Leo Express z innymi przewoźnikami z Pragi można też podróżować do innych miast: Brna (razem z Eurolines), Drezna czy Monachium. Cena na większość tras rozpoczyna się od 19 zł. Ceny zmieniają się dynamicznie, są zależne od obłożenia danego przejazdu i czasu do odjazdu. Jeśli zależy nam na niskiej cenie, warto kupić bilet z dużym wyprzedzeniem.

– Zaczynamy od połączenia, które kursuje w weekendy. Przejazd z Krakowa na chwilę obecną wydłużają prace prowadzone na trasie między Krakowem a Mysłowicami. Po zakończeniu planujemy rozszerzyć te połączenia. Chcemy zaoferować nawet codzienne połączenia z jeszcze bardziej atrakcyjnym czasem jazdy – dodaje Jančovič.

Komentarze